$355.74
2A Armament Barrel, 308 Win, 18, Nitride, 1:10 Twist, 5/8X24 2A-C308L18PB-1
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Building on their experience with lightweight firearms” 2A Armament set out to design a custom contoured 18″ lightweight (31.5 oz.) .308 barrel.
| Weight | 2.3125 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 2 × 2 in |
| type_of_barrel | 1:10 |
| barrel_length | 18 |
| caliber | 308 Winchester |
| manufacturer | 2A Armament |
| product_type | Barrel |
| color | Black |
| upc | 854361006757 |
| brand | 2A Armament |
| part_number | 2A-C308L18PB-1 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.