$22.98
2A Armament Magazine Button And Catch Are Machined From Aluminum, Center Pin Is Stainless Steel, Compatible With AR15 And AR10 Platforms, Complete Assembly Weight .27 oz. 2A-MCA-G1
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
The 2A Armament magazine catch offers innovative styling and functionality in two different options. The magazine button and catch are machined from aluminum with black hard anodize finish for durability” the center pin is stainless steel. Two different button options are designed with a good tactile response as well as aesthetics in mind.
| Weight | 0.0625 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.5 × 3 × 0.3 in |
| manufacturer | 2A Armament |
| product_type | Magazine Release |
| color | Black |
| upc | 854361006702 |
| brand | 2A Armament |
| part_number | 2A-MCA-G1 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.