$42.92
2A Armament .875 Internal Bore, Gas Block, Black, 4140 Steel 2A-STGB-3
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
All the same great styling of 2A’s popular titanium gas blocks but in black oxide finished steel. The low profile design works well under hand guards” and anywhere else that space is at a premium. A basic two set screw design ensures a secure fit” and an easy installation. Blue locking compound is recommended.
| Weight | 0.125 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.3 × 2.8 × 1.4 in |
| manufacturer | 2A Armament |
| model | .875 Internal Bore |
| product_type | Gas Block |
| color | Black |
| upc | 854361006795 |
| brand | 2A Armament |
| part_number | 2A-STGB-3 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.