$44.46
Bulldog BDP032 Cross Body Purse w/Holster Tan Leather for Small Autos & Revolvers Ambidextrous Hand
13 in stock
Bulldog BDP032 Cross Body Purse w/Holster Tan Leather for Small Autos & Revolvers Ambidextrous Hand
Bulldog’s Cross body style purse is designed to fit most small autos and revolvers. It features an universal fit, color matched holster and is made from durable leather. The two separate zippered main compartments features multiple inner compartments which are fully lined, while the one external compartment is for small accessories.
| Weight | 1.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.3 × 8.8 × 3.7 in |
| product_type | Purse |
| Color | Tan |
| Material | Leather |
| Size | 9.5" x 9.5" x 1.5" |
| Hand | Ambidextrous |
| Finish | Smooth |
| Firearm Fit | Small Autos, Revolvers |
| Mount Type | Shoulder |
| Gun Type | Handgun |
| Compartments | 2 |
| upc | 672352009408 |
| brand | Bulldog |
| part_number | 98114 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.