$899.00
Burris XTR II Rifle Scope, 5-25X50, 34mm, SCR MOA Front Focal Plane Reticle, 1/4 MOA, 100 Click Knob, Matte Finish 201052
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
The XTR II is Burris’ top of the line tactical scope family. They are designed for pinpoint accuracy at long distances. Features like the 5x Zoom System and Zero Click Stop Adjustment Knobs among many more allow for an epic level of shot control at distances mere mortals only dream of covering accurately
| Weight | 3.5625 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19.3 × 4.8 × 4 in |
| manufacturer | Burris |
| model | XTR II |
| objective | 50 |
| power | 5-25X |
| reticle | SCR MOA |
| size | 34mm |
| product_type | Rifle Scope |
| color | Black |
| upc | 000381010520 |
| brand | Burris |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.