$23.43
2403 in stock
Federal Speed-Shok uses a high-performance primer and fast-burning powder to provide consistent ignition and drastically reduce residue build-up. These fast-moving loads are optimized to ensure consistent results against high-flying birds.
| Weight | 2.750 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.250 × 4.250 × 3.000 in |
| upc | 604544627732 |
| brand | Federal |
| caliber_or_gauge | 12 Gauge 3" |
| caliber | 12 Gauge 3 |
| grain_weight | #4 |
| units_per_box | 25 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.