$965.85
Trijicon AccuPoint Rifle Scope, 1-4X24mm, 30mm, Red Triangle, Matte Black Finish TR24R
8 in stock
The Trijicon AccuPoint is a high-quality” variable powered sporting riflescope featuring a battery-free illuminated reticle” superior glass clarity and rugged construction. Designed to stand up to the elements” the AccuPoint maintains the refinement needed for precise windage and elevation adjustments. The multi-layer coated lenses provide superior light transmission” while the illuminated reticle aids in quick target engagement. The AccuPoint provides a quick focus eyepiece and long eye relief.
| Weight | 2.25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.8 × 5.1 × 3.8 in |
| manufacturer | Trijicon |
| model | AccuPoint |
| objective | 24 |
| power | 1-4X |
| reticle | Red Triangle Post |
| size | 30mm |
| product_type | Rifle Scope |
| color | Black |
| upc | 719307400290 |
| brand | Trijicon |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.