$1,124.99
Trijicon AccuPoint Rifle Scope, 5-20X50mm, 30mm, Green Mil-Dot Reticle, 1 Sunshade, 1 Trijicon Sticker, 1 Lenspen, 1 Set of Lens caps, 1 Accupoint Manual, 1 Warranty Card, Matte Finish TR23-2G
12 in stock
For decades” Trijicon Optics have earned the trust of military” law enforcement” hunters and shooting enthusiasts. Every optic is built with legendary toughness” precise adjustability and outstanding” high-quality glass that gives the user the accuracy they need to get the job done with confidence.
| Weight | 4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.5 × 9 × 4.8 in |
| manufacturer | Trijicon |
| model | AccuPoint |
| objective | 50 |
| power | 5-20X |
| reticle | MIL-Dot Crosshair With Green Dot |
| size | 30mm |
| product_type | Rifle Scope |
| color | Black |
| upc | 719307400535 |
| brand | Trijicon |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.