$23.29
Winchester Ammunition AA Diamond Grade, 12 Gauge 2.75, #7.5, 1 1/8 oz, Shotshell, 25 Round Box AADG13007
284 in stock
AA Diamond Grade is the premier product for the accomplished target shooter. Loaded with super high antimony lead shot that is precision sorted and copper plated. The pattern density and performance with this product is unmatched” yielding solid breaks on the most demanding targets.
| Weight | 2.5625 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.3 × 4.3 × 3 in |
| caliber | 12 Gauge 2.75 |
| grain_weight | #7.5 |
| manufacturer | Winchester Ammunition |
| model | AA |
| ounce_of_shot | 1 1/8 oz |
| product_type | Shotshell |
| units_per_box | 25 |
| units_per_case | 250 |
| upc | 020892026049 |
| brand | Winchester Ammunition |
| part_number | AADG13007 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.