$18.61
Winchester Ammunition AA Super Sport, 28 Gauge 2.75, #8 Shot, 3/4 oz, Shotshell, 25 Round Box AASC288
650 in stock
Since 1965″ AA has been recognized as one of the finest quality target shotshells ever developed” continuing the Winchester tradition of legendary excellence with unparalleled target-breaking performance that revolutionized the target shooting and reloading industry.
| Weight | 1.6875 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.3 × 3.3 × 2.5 in |
| caliber | 28 Gauge 2.75 |
| grain_weight | #8 |
| manufacturer | Winchester Ammunition |
| model | AA |
| ounce_of_shot | 3/4 oz |
| product_type | Shotshell |
| units_per_box | 25 |
| units_per_case | 250 |
| upc | 020892025561 |
| brand | Winchester Ammunition |
| part_number | AASC288 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.