$17.99
Winchester Ammunition Double X Magnum Turkey, 20 Gauge, 3, #5, 1.25oz., Shotshell, 10 Round Box X203XCT5
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Double X Ammunition provides ultimate high-velocity” knock-down performance in the field. With copper plated lead shot for consistent” tighter patterns” Double X has been trusted by generations of hunters who demand quality and consistency.
| Weight | 1.0625 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.5 × 3 × 1.5 in |
| caliber | 20 Gauge 3 |
| grain_weight | #5 |
| manufacturer | Winchester Ammunition |
| model | Double X |
| ounce_of_shot | 1 1/4 oz |
| product_type | Shotshell |
| units_per_box | 10 |
| units_per_case | 100 |
| upc | 020892011045 |
| brand | Winchester Ammunition |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.