$45.40
Winchester Ammunition DRYLOK SUPER STEEL, 10 Gauge 3.5, 1 3/8 oz, Steel Shot, 25 Round Box SSH10BBB
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Flooded timber” swamps” marshes” duck blinds and john boats; duck hunters get wetit’s all part of the hunt. Drylok Super Steel loads are trusted by the most hard-core duck hunters in the harshest of conditions. Their patented technology is designed to keep your shotgun shells dry” time after time” no matter where you are. When it matters” you need Drylok Super Steel.
| Weight | 3.125 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.5 × 3.5 × 4.5 in |
| caliber | 10 Gauge 3.5 |
| manufacturer | Winchester Ammunition |
| model | DRYLOK SUPER STEEL |
| ounce_of_shot | 1 3/8 oz |
| product_type | Steel Shot |
| units_per_box | 25 |
| units_per_case | 250 |
| upc | 020892011793 |
| brand | Winchester Ammunition |
| part_number | SSH10BBB |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.