$11.79
Winchester Ammunition Super-X, 12 Gauge, 2.75, Game Load, #6, 1 oz., Shotshell, 25 Round Box XU126
3415 in stock
Since 1922″ Super-X ammunition has provided exceptional quality and outstanding performance for all types of hunters and shooters who rely on its time-proven dependability backed by legendary excellence.
| Weight | 2.25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.3 × 4.5 × 2.5 in |
| caliber | 12 Gauge 2.75 |
| grain_weight | #6 |
| manufacturer | Winchester Ammunition |
| model | Super-X |
| ounce_of_shot | 1oz |
| product_type | Shotshell |
| units_per_box | 25 |
| units_per_case | 250 |
| upc | 020892013230 |
| brand | Winchester Ammunition |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.