$5.86
Winchester Ammunition Super-X, 20 Gauge, 2.75, 0.75 oz., Slug, 5 Round Box X20RSM5
3712 in stock
Since 1922″ Super-X ammunition has provided exceptional quality and outstanding performance for all types of hunters and shooters who rely on its time-proven dependability backed by legendary excellence.
| Weight | 0.4375 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.9 × 3.6 × 0.9 in |
| caliber | 20 Gauge 2.75 |
| manufacturer | Winchester Ammunition |
| model | Super-X |
| ounce_of_shot | 3/4 oz |
| product_type | Rifled Slug |
| units_per_box | 5 |
| units_per_case | 250 |
| upc | 020892000421 |
| brand | Winchester Ammunition |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.