$25.86
Winchester Ammunition Super-X, 410 Gauge, 3, #7.5, 0.75 oz., Shotshell, 25 Round Box X413H7
1056 in stock
Since 1922″ Super-X ammunition has provided exceptional quality and outstanding performance for all types of hunters and shooters who rely on its time-proven dependability backed by legendary excellence.
| Weight | 1.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.5 × 2.5 × 3 in |
| caliber | 410 Gauge 3 |
| grain_weight | #7.5 |
| manufacturer | Winchester Ammunition |
| model | Super-X |
| ounce_of_shot | 3/4 oz |
| product_type | Shotshell |
| units_per_box | 25 |
| units_per_case | 250 |
| upc | 020892017009 |
| brand | Winchester Ammunition |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.