$36.11
Winchester Ammunition Xpert HI-Velocity, Steel, 12 Gauge, 3.5, #2, 1 1/4 oz., Steel Shot, Lead Free, 25 Round Box WEX12LM2
859 in stock
Since 1922″ Super-X ammunition has provided exceptional quality and outstanding performance for all types of hunters and shooters who rely on its time-proven dependability backed by legendary excellence.
| Weight | 3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.2 × 3.4 × 4.3 in |
| caliber | 12 Gauge 3.5 |
| grain_weight | #2 |
| manufacturer | Winchester Ammunition |
| model | Xpert HI-Velocity Steel |
| ounce_of_shot | 1 1/4 oz |
| product_type | Steel Shot |
| units_per_box | 25 |
| units_per_case | 250 |
| upc | 020892018112 |
| brand | Winchester Ammunition |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.